výsledková listina 7. KPO Časovky do kopce 2002 - 12.10.2002
Kopanina; délka 4,3km; převýšení 128m; průměrné stoupání 3,4%
absol. Ultra Hobby M 40+ M 50+ Ženy st. č. jméno tým ročník čas km/h body v kat. body absol.  pořadí tým body
9       1   29 Burgr Josef  CFC Kladno 52 09:29,55 27,2 15 47 9 Slávia Praha 49
10 8         41 Čarňanský Ondřej CS Stodůlky 81 09:37,17 26,8 14 46 10 CFC Kladno 48
11 9         17 Tůma Pavel CS Stodůlky 77 09:40,56 26,7 13 45 11 ČKMC 44
12 10         50 Munzar Zbyněk H-H Smíchov 82 09:48,74 26,3 12 44 12 HCK 42
13     1     40 Hýsek Pavel ČKMC 59 10:00,63 25,8 14 43 13 S.S.Porto Viro 39
14 11         43 Vejvoda Josef CKKV 63 10:01,43 25,7 11 42 14 CK Bítovská 38
15     2     26 Urych Pavel HCK 54 10:01,90 25,7 12 41 15 Dukla Praha 37
16 12         6 Procházka Jan KPO 82 10:02,26 25,7 10 40 16 Barrandov 34
17   2       53 Lauko Ladislav KB Team 76 10:02,64 25,7 12 39 17 Štorek Řevnice 33
18 13         38 Ptáčník Filip S.S.Porto Viro 81 10:04,75 25,6 9 38 18 KDS Puchmajer 25
19 14         22 Kovář David CK Bítovská 85 10:09,54 25,4 8 37 18 Lužiny 25
20 15         16 Čermák Filip Dukla Praha 78 10:10,75 25,3 7 36 20 BKZ 24
21 16         5 Sladký Jiří KPO 67 10:12,24 25,3 6 35 21 CK P6 23
22 17         28 Švehla Pavel H-H Smíchov 77 10:15,45 25,2 5 34 21 Cyklosport Kern 23
23   3       33 Cafourek Václav Barrandov 76 10:17,25 25,1 10 33 23 Master Cam 22
54       11   13 Horký Václav H-H Smíchov 44 15:47,56 16,3 2 2
   Poslední závod IV. ročníku Časovek do kopce proběhl na tradiční závěrečné trati „Kopanině“. Ani chladné podzimní počasí neodradilo pravidelné pohárové účastníky, kteří se na samém závěru silniční sezóny postarali o kvalitní sportovní výkony. Členitá trať, všeobecně považovaná za lehčí, v horní - otevřené části pozlobila závodníky nepříjemným větrem, ale přesto jsme se dočkali změn v rekordech dvou kategorií.

Nejpočetněji obsazená byla podle očekávání prestižní kategorie Ultra. Registrovaní jezdci v polovině října už nemají tolik příležitostí k závodění a na rozmary počasí jsou zvyklí. Ze špičky našeho žebříčku nechyběl nikdo. Jediní, kdo na letošní Kopanině zajel časy pod 9 minut byla trojice nejlepších této kategorie. Ondřej Vojtěchovský (KPO) se před startem profesionálně zahříval na válcích a nažhavil se na bronzovou jízdu. Týmový kolega Radek Procházka (KPO) si osobák vylepšil o více než půl minuty a vyjel si stříbrný post. Při vyhlašování výsledků však i jemu poklesla čelist po přečtení vítězného času Karla Patáka (Sokol Králův Dvůr). Rekord sice nepadl, nicméně Karel byl jediný, kdo dokázal projet 4,3km dlouhou trať se 128 metry převýšení průměrnou rychlostí vyšší než 30km/h…

V kategorii
Hobby zakončil všechny tři své letošní účasti na bedně Václav Cafourek (Barrandov). Na Kopanině se radoval z bronzu. Podobně přes stupně odchází z našich závodů tentokrát stříbrný Ladislav Lauko (KB Team). Škoda, že tito borci vstoupili do poháru až v polovině. V konečných součtech by se dostali určitě mnohem výše. Zcela bezkonkurenčně letos jezdil Marek Vitoch (KPO). Kromě minulého závodu, kde soupeřil spíše se svým pochroumaným tělem a skončil těsně pod bednou, bral pouze zlato a výraznou zlatou jízdou zakončil i Kopaninu.

V kategorii
M 40+ se konečně bedny dočkal Petr Švec (KPO), když zajel třetí nejlepší čas. Po sedmé naopak na bedně stanul Pavel Urych (HCK) - stříbro a nejrychlejší jízdu předvedl Pavel Hýsek (ČKMC). I on vstoupil do poháru až v polovině. Přesto  stihnul zvítězit hned dvakrát ze tří účastí.

Josef Burgr (CFC Kladno), nejžhavější favorit  kategorie
M 50+ přijel na zimáku, ale i tak dokázal zvítězit v novém traťovém rekordu. Tentokrát však pozměnil rekordní hodnoty ne v řádu desítek sekund, jak má ve zvyku, ale v řádu zlomků vteřiny. Z dosavadního rekordu Jiřího Machulky (KC Nové Strašecí) ukrojil 6 setin. Skvělou formu i v závěru sezóny si udržel Oldřich Kovařík (CKKV) a dojel si pro stříbro. Třetí nejrychlejší byl Igor Kubin (HIC Markus).

Ze stejného týmu byla i třetí v pořadí
Žen - Blanka Kubíčková. Závodnice, které skončily před ní, šli obě do posledního závodu se stejným bodovým ziskem z první pozice a tak šlo o hodně. Hanka Ebertová (KPO) má obvykle touto dobou již po sezóně a loni nám na Kopanině vypomáhala na startu. Tentokrát však neponechala nic náhodě a pro důležité vítězství dokonce lehce vylepšila svůj dosavadní rekord tratě (o 3 setiny). Další maratónská specialistka Dáša Likusová (KPO) nedbala na papírové předpoklady a statečně bojovala až do posledních metrů a kvalitním časem si dojela pro stříbro, či spíše stříbrné slzy, neboť bylo jasné, co se stane v celkových součtech.

Třetí příčku v hodnocení
týmů získalo duo (!) jezdců Sokola Králův Dvůr, silná a početná výprava H-H Smíchov vybojovala stříbro a ani posedmé v řadě nedokázal nikdo sesadit z první příčky jezdce KPO.