KPO - Časovka 7/2003 - výsledky
výsledková listina 7. KPO Časovky do kopce 2003 - 18.10.2003
Kopanina; délka 4,3km; převýšení 128m; průměrné stoupání 3,4%
absol. Ultra Hobby M 40+ M 50+ Ženy st. č. jméno tým ročník čas km/h body v kat. body absol.  pořadí týmy body
9     2     44 Vejvoda Josef CKKV 63 9:23,33 27,5 16 70 9 Scorpios 77 107
10 7         74 Kuchler Karel H-H Smíchov 81 9:29,30 27,2 17 69 10 Vin.šlapky 94
11   1       16 Drechsler Petr Hodkovičky 73 9:36,75 26,8 29 68 11 HIC Markus 87
20   6       28 Fiala Lukáš Broumy 65 10:03,24 25,7 21 59 20 Peloton 53
21   7       2 Otava Zdeněk Scorpios 77 76 10:07,77 25,5 20 58 21 Kola Štorek 52
22     4     57 Hýsek Pavel ČKMC 59 10:08,83 25,4 12 57 22 HCK 51
23   8       59 Koutský Jaroslav KB sport 79 10:12,10 25,3 19 56 23 Fuji Bikeranch 49
24 10         37 Hovorka Petr CFC Kladno 74 10:17,15 25,1 14 55 24 Kobas 46
25       3   35 Machulka Jiří CFC Kladno 47 10:17,70 25,1 14 54 25 CS Stodůlky 43
26     5     55 Semenec Jiří CFC Kladno 54 10:18,04 25,0 11 53 26 Praha 8 28
27   9       13 Chuda Martin Peloton 77 10:19,06 25,0 18 52 27 ČYK 22
28   10       17 Dvořák Antonín Kola Štorek 76 10:19,48 25,0 17 51 28 KC N.Strašecí 21
77       14   14 Kouřimský Karel JZM 50 16:35,23 15,6 2 2

7. závod uzavřel pátý ročník poháru Časovek do kopce. Ranní námraza rychle ustupovala podzimním slunečním paprskům a tak loučení se silniční sezónou 2003 proběhlo na členité trati na Zadní Kopaninu za krásného počasí. Téměř 80 jezdců přijelo bojovat o poslední pohárové body a stejně jako v minulých ročnících skvělé výkony v posledním závodě způsobily velké posuny v celkových žebříčcích. Mnozí dokonce v očekávání soubojů o desetinky neváhali ubrat ze svého oblečení až do téměř letních parametrů a žádný div, že nikdo nezvolil pro poslední měřenou jízdu „zimáka“. Přibylo také těch, kteří své předstartovní zahřívání načasovali tak přesně, že do startovní branky přijížděli jen pár vteřin před odpočítáváním. Zkušení jezdci našich závodů však vědí jak na to a nikdo svůj čas nepropásl.

V kategorii Ultra šlo o hodně Ondřejovi Vojtěchovskému (KPO). Před startem se nažhavoval tradičně na válcích a přesto, že si stěžoval na tréninkové manko, vyspurtoval třetí příčku. Stříbro vybojoval jeho týmový kolega Martin Studenovský a nejrychlejší jízdu dne předvedl Jan Šnajdr (CFC Kladno). Ke svým letošním triumfům na nejdelší (Karlík) a nejprudší trati (Hlásná) tak přidal výrazné vítězství i na trati nejčlenitější. Svérázným přístupem se na Kopanině prezentoval recesista Karel Kuchler (H-H Smíchov). S mohutnou ploutví na přilbě neodletěl podle předpovědí v bočním větru ve vrchní části trati kamsi do polí, ale dosvištěl si pro zcela seriózní sedmou příčku.

V nejpočetněji obsazené kategorii
Hobby poprvé vybojoval bednu Viktor Volf (Bike Live) a pro začátek si vybral třetí post. Pořadí na zbývajících vyšších místech se opakovalo z Hlásné, avšak v opačném gardu. Leader kategorie, Ladislav Lauko (KB sport) skončil těsně druhý za vítězným Petrem Drechslerem (Hodkovičky).

Skvělou úroveň měla kategorie
M 40+. Pro mimořádně důležité body si dojel třetím časem Václav Jagoš (Cyklo Kern). Dovršil tak pět započítávaných bodových zisků a v celkovém hodnocení poskočil z nevděčného čtvrtého místa vzhůru. Stříbro, samé zlato a opět stříbro v posledním závodě, taková byla letošní bilance excelentního vrchaře Josefa Vejvody (CKKV), ale i on se tentokrát musel sklonit před brilantní jízdou Milana Špolce (KPO), který ozdobil své první pohárové vítězství druhým nejlepším časem dne bez rozdílu kategorií!!!

Ve stabilně obsazované kategorii
M 50+ jsme se nedočkali překvapení a podle očekávání zvítězil s přehledem Josef Burgr (CFC Kladno) stejně jako minule na Hlásné před Igorem Kubínem (HIC Markus). Třetí příčkou přidal ke dvěma letošním stříbrům další kov Jiří Machulka (CFC Kladno).

V kategorii
Žen dobře propočítala situaci v celkovém hodnocení Michala Spudilová (Cyklo Kern) a vybojoval přesně to co potřebovala - 4 body za druhé místo. Prvenství pak při své premiéře vybojovala Erika Papsonová (Cyklo Kern).

V soutěži
týmů se dočkali pomyslného kovu po 15 měsících čekání od „Roblína“ 2002 jezdci CKKV a stejně jako tehdy získali bronz. CFC Kladno po vítězném hattricku z minulých závodů odváželi stříbro a do čela vrátil týmové barvy mohutný útok jezdců špičky KPO.